Strefa SPA

Zwykle na co dzień nie dysponujemy czasem i odpowiednimi warunkami na regenerację psychofizyczną naszego organizmu. Pobyt w Kazimierzu stwarza ku temu doskonałą okazję z której warto skorzystać. Wyselekcjonowane metody masaży, dostarczą chwil wytchnienia, potrzebnego spokoju i relaksu. Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty, która została przygotowana dla Państwa.

Masaż antyżylakowy

Zabieg wykonywany ręcznie polecany osobom zagrożonym powstaniem żylaków (pracującym w pozycji siedzącej lub stojącej). Zabieg obejmuje kończyny dolne.
Możliweopcje:
- masaż 30 min / 90,00 zł.
- masaż 60 min /150,00 zł.
- masaż 90 min /250,00 zł.
 

Masaż bambusowy

Masaż bambusowy jest jednym z najpopularniejszych, egzotycznych zabiegów relaksacyjnych stosowanych obecnie w ośrodkach SPA. Wykonywanie zabiegu polega na masowaniu poszczególnych części ciała specjalnymi pałeczkami bambusowymi o różnej wielkości oraz miotełkami bambusowymi.
Masaż bambusowy – możliwe opcje:
- masaż 50 min /160,00 zł.;
- masaż 90 min /220,00 zł.;
 

Masaż bańką chińską

Zabieg wykonywany jest specjalną bańką gumową na plecach oraz kończynach dolnych.
Możliwe opcje:
- masaż 45 min / 90,00 zł.
- masaż 90 min / 170,00 zł.
 

Masaż czekoladą

Masaż pachnącą czekoladą należy do zabiegów kosmetyczno – relaksacyjnych i wykonywany jest kremem czekoladowym na dowolnych okolicach ciała. Podczas wykonywania masażu oddziałujemy wielozmysłowo na różne zmysły pacjenta, a więc zmysł dotyku (poprzez masaż), węchu (aromat specjalnego kremu wykonanego na bazie czekolady).
Działanie wieloma bodźcami na różne zmysły, ma bardzo korzystny wpływ na:
- układ nerwowy (relaksuje pacjenta obniżając jego napięcie nerwowe), hormonalny (wydzielana jest serotonina, ziarna kakaowca pobudzają produkcję endorfin czyli hormonów szczęścia – dlatego po zabiegu poprawia się samopoczucie pacjenta, następuje produkcja argininy – która wpływa na przemianę metaboliczną),
- układ mięśniowy (wpływamy na stan napięcia mięśniowego)
- skórę (odżywia, nawilża, chroni ją przed utratą wilgotności, regeneruje, pielęgnuje i wzmacnia skórę, dzięki temu uzyskuje ona aksamitną gładkość oraz jędrność, opóźnia procesy jej starzenia, wykazuje właściwości wyszczuplające i antycellulitowe),

Wskazania do masażu czekoladą
Masaż ten można traktować jako:
- zabieg kosmetyczny - zalecany jest dla każdego typu skóry, osobom w każdym wieku,
- zabieg odchudzający - gdyż jak twierdzą niektórzy przyspieszenia spalanie tłuszczu,
- zabieg relaksacyjny – polecany osobom narażonym na stres (ziarna kakaowca pobudzają produkcję endorfin, czyli hormonów szczęścia, dlatego też podczas zabiegu i po jego zakończeniu poprawia się samopoczucie osoby masowanej).

Masaż czekoladowy – możliwe opcje:
- masaż 50 min /150,00 zł.;
- masaż 90 min /200,00 zł.;
 

Masaż kawowy

To, że kawa jest cenionym i dobrze spełniającym swoje zadanie kosmetykiem wie chyba każdy. Zakres działania kawy jest szeroki, od poprawy kondycji skóry do redukcji cellulitu. Neutralizuje również zagrażające nam wolne rodniki.
Masaż przy użyciu kawy wykonywany jest specjalnie przygotowanymi w tym celu kostkami w których znajdują się ziarna kawy lub mielona kawa. Ziarna kawy lub zmielona kawa tworzą naturalną powierzchnię masującą – która działa jak peeling, a więc poprawia ukrwienie skóry jednocześnie usuwając martwy naskórek. Rozpuszczająca się pod wpływem ciepła masa z której wykonane są kostki tworzy warstwę poślizgową, umożliwia to wymasowanie ciała oraz natłuszcza i odżywia skórę.
Masaż kawowy – możliwe opcje:
- masaż 30 min /160,00 zł.
- masaż 60 min /230,00 zł.
 

Masaż klasyczny

Masaż klasyczny to podstawowa – najczęściej stosowana metoda masażu w fizjoterapii, sporcie (w ramach odnowy biologicznej), kosmetyce i SPA. Może być on wykonywany – w zależności od potrzeb – zarówno w celu profilaktycznym jak i leczniczym (głównie w zapobieganiu i terapii schorzeń układów narządów ruchu).
Masaż klasyczny – możliwe opcje:
- masaż 40 min / 90,00 zł.
- masaż 60 min /140,00 zł.
 

Masaż leczniczy (np. kręgosłupa)

Zabieg polecany szczególnie osobom odczuwającymi bóle kręgosłupa lub narażonym na znaczne przeciążenia. Masaż może być wykonywany również w celu profilaktycznym.
Możliwe opcje:
- masaż 40 min / 100,00 zł.
- masaż 90 min/190,00 zł.
 

Masaż relaksacyjny ciepłym woskiem aromatycznym olejkiem świecy

Masaż aromatyczną świecą jest zabiegiem relaksacyjnym wykonywanym ręcznie podczas którego stosuje się ciepły olejek, pochodzący z roztopionej specjalnej świecy - np. cytrynowej, grejpfrutowej lub waniliowej (świeca waniliowa wykonana jest z masła shea, wanilii oraz olejków jojoba i sojowego z witaminą E).
Wskazania do masażu świecą: zmęczenie, stres, cellulit i rozstępy, skóra sucha, zmęczona i odwodniona. Możliwe opcje:
- masaż 30 min / 100,00 zł.
- masaż 60 min/150,00 zł.
- masaż 90 min/190,00 zł.
 

Masaż odżywczy ciepłym naturalnym miodem

Podczas zabiegu stosujesie się naturalny miód, który aplikuje się bezpośrednio na skórę, a następnie masuje.
Możliwe opcje:
- masaż trwający 60 min /110,00 zł.
- masaż trwający 90 min / 140,00 zł.
 

Masaż stóp

Zabieg znakomicie relaksuje stopy może być połączony z gimnastyką, która wykonywana jest po masażu przez fizjoterapeutę. Polecany szczególnie stopom zmęczonym.
Możliwe opcje:
- masaż 60 min / 80,00 zł.
- masaż + gimnastyka stóp 70 min / 150,00 zł.
 
Zabiegi wykonuje Krzysztof Kuzioła, instruktor odnowy biologicznej Akademii Wychowania Fizycznego oraz fizjoterapeuta.
Zabiegi wykonywane są od poniedziałku do soboty w godzinach od 7.00 do 22.00
Prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu wykonywania zabiegu z recepcją.
 

Mamy więcej ciekawych propozycji

dla Ciebie i Twoich bliskich